Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Rozmowa online z Olą Hnatiuk. Koniec złotego wieku?
2020-05-20

22 maja o godzinie 15:00 zapraszamy na rozmowę online z Olą Hnatiuk o współczesnej kulturze ukraińskiej, jej obecności w Polsce i poszukiwaniach „złotego wieku”. Transmisja będzie dostępna na stronach NEW i Kolegium Europy Wschodniej na Facebooku.

W wywiadzie, którego Ola Hnatiuk udzieliła Adomowi Balcerowi, do najnowszego numeru NEW padła taka ocena polityki kulturalnej:

„O ile kultura polska jest żywo obecna na ukraińskiej mapie kulturalnej, zarówno w jej elitarnych przejawach, jak i w wariancie pop, a to dzięki sprawnie do niedawna działającemu systemowi promocji, o tyle kultura ukraińska w Polsce wciąż jest słabo dostępna i mało znana. Wynika to między innymi z tego, że państwo ukraińskie nie wspierało promocji kultury za granicą. W ostatnim pięcioleciu nastąpiła zmiana, powołano instytucje kultury odpowiedzialne za promocję, zarówno w kraju, jak i poza nim”.

W piątek zapraszamy do dyskusji i dzielenia się swoim wrażeniami. Rozmowę poprowadzi Adam Balcer. O nowościach Kolegium Europy Wschodniej opowie Laurynas Vaičiūnas. Spotkanie zainauguruje cykl wydarzeń online „Przyjaciele KEW”.

 

Powrót
Najnowsze

Wiatr zmiany

06.07.2020
Olga Dryndova

 Słabnący paternalizm państwowy na Białorusi łączy się z niskim poczuciem zaufania do władz. Według badań z lat 2017–2018 jedynie około 40 procent Białorusinów ufało władzom państwowym, w tym 34 procent ministrom, a 33 procent władzom lokalnym.

 
Czytaj dalej

„Nas tu nie ma” czyli niesłyszalny głos białoruskiego środowiska LGBT

29.06.2020
Maxim Rust Nick Antipov Nasta Mancewicz Milana Levitskaya
Czytaj dalej

Kampania prezydencka na Białorusi: (nie)oczywiste wybory

26.06.2020
Maxim Rust Yahor Azarkevich
Czytaj dalej

Społeczeństwo obywatelskie na Białorusi już jest

21.06.2020
Czytaj dalej

Wakacyjna promocja na prenumeratę roczną NEW!

16.06.2020
Czytaj dalej

Zderzenie pamięci

08.06.2020
Kristina Smolijaninovaitė
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2020 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu